Sandalmedžio eteriniai aliejai: kaip pasirinkti iš skirtingų rūšių II DALIS

Sandalmedžio eteriniai aliejai: kaip pasirinkti iš skirtingų rūšių II DALIS

Sandalmedžio eteriniai aliejai: kaip pasirinkti iš skirtingų rūšių I DALIS

Kadangi jau išsiaiškinome, iš kur kilęs sandalmedis ir kokios yra jo rūšys, ne mažiau svarbi yra cheminė jo sudėtis, kuri lemia platų sandalmedžio panaudojimą. Tampa svarbu aptarti ne tik aromatų išskirtinumą, bet ir panaudojimo galimybes, kurias sustiprina eterinių aliejų maišymas ir receptai.

Cheminė sudėtis

Nors sandalmedis (Santalum album) yra laikomas parazitu, jo teikiama nauda yra neabejotina. Sandalmedžio cheminė sudėtis – pirmas žvilgsnis į jo gydomąjį potencialą.

Pirmoji cheminių elementų junginių grupė – seskviterpenai (angl. Sesquiterpenes) žinomi dėl įžeminančio ir subalansuojančio poveikio. Jį sukelia pagrindinis sandalmedžio seskviterpenas – santalolis, lemiantis tiek išskirtinį kvapą, tiek suteikiantis priešuždegimines savybes. Šios jo dvejopos savybės reikšmingos odos priežiūrai, kadangi turi malšinantį ir raminantį poveikį. Nepaisant to, jis naudingas ir psichologinei sveikatai dėl savo gebėjimų slopinti įtampą ir susijaudinimą.

Antroji cheminių elementų junginių grupė – terpenoidai (angl. Terpenoids) – tai bioaktyvūs junginiai, turintys antioksidacinių savybių, padedančių odai kovoti su oksidaciniu stresu. Todėl sandalmedis odos priežiūros priemonėse yra naudojamas kaip ingredientas, suteikiantis odai spindesį ir gyvybingumą. Kadangi terpenoidai taip pat pasižymi antioksidacinėmis, priešuždeginėmis bei odą gydančiomis savybėmis, jis naudingas ne tik kovai su oksidaciniu stresu, bet ir padeda puoselėti sveiką odos priežiūrą.

Aromatai

Nors sandalmedžio eterinis aliejus pasižymi gydomosiomis savybėmis, jis žavi ir savo sodriu, subtiliu bei ilgai išliekančiu medienos aromatu, dėl savo išliekamosios vertės, itin vertinamu parfumerijoje kuriant prabangius kvepalus. Šio kvapo šerdis – medžio ir sviesto saldumas, skleidžiantis šilumą ir jaukumą. Todėl yra vienas populiariausių pasirinkimų gyvenamosiose patalpose dėl savo gebėjimo sukurti jaukią, kviečiančią ir raminančią atmosferą. Dėl to jis naudojamas ir meditacijoje.

Sandalmedis vertinamas ir aromaterapijoje. Įkvėpus jo, atsipalaiduoja pojūčiai ir suaktyvėja protinė veikla, atsakinga už susikaupimą ir greitą mąstyseną.

Eterinio aliejaus naudojimas

Sandalmedžio universalumas suteikia galimybę jį naudoti įvairiais būdais – vieną arba kartu su kitais aliejais. Verta paminėti, kad jis padeda sustiprinti ir gėlių, citrusinių vaisių, prieskonių bei dervų aromatus. Dėl šios jo derėjimo su kitais eteriniais aliejais savybės, dažnai jis yra naudojamas kaip subalansuotų kvapų mišinių pagrindas.

Maišymas ir receptai

Štai keli viliojantys receptai, įkvėpsiantys aromaterapijos kelionei:

Gėlių elegancija

Šis gėlių mišinys subalansuoja medienos kvapą ir suteikia saldų, svaiginantį aromatą. Puikiai tinka raminančiai atmosferai sukurti medituojant ar siekiant atsipalaiduoti.

Citrusinių vaisių infuzija

Šis derinys suteikia erdvei ryškų ir gaivų atspalvį. Idealiai tinka siekiant gaivinančio poveikio aplinkai.

Aštrus, šiltas malonumas

Sukurkite jaukią ir šiltą atmosferą maišydami:

Šis derinys jūsų aplinką pripildys raminančiu ir šventiniu aromatu. Puikiai tinka rudens ar žiemos mėnesiais.

Atpalaiduojantis masažo aliejus

Sukurkite prabangų masažinį aliejų su raminamuoju sandalmedžio poveikiu, puikiai tinkančiu atsipalaiduoti po įtemptos dienos.

Personalizuotas kvepalų mišinys

Sukurkite savo firminį kvapą derindami:

Jei naudojate rožių absoliutą, o ne distiliuotą rožių aliejų, pradėkite nuo vieno lašo ir patikrinkite aromato stiprumą. Absoliutų aromatas paprastai būna sodresnis nei jų analogų, distiliuotų garais, todėl labiausiai tinka nedidelis jo kiekis.

Eksperimentuokite su įvairiais koeficientais, kad rastumėte pusiausvyrą, atitinkančią jūsų asmeninį stilių. Šį unikalų kvepalų mišinį užtepkite ant pulsinių taškų, kad kerintis jų aromatas išliktų ilgai.

Back to blog